İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ardahan Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

İl Afet ve Acil Durum Müdür V. Fırat ORS

Fırat ORS

İl Afet ve Acil Durum Müdür V. 

 

 

1972 yılında Artvin ilinde dünyaya geldi. İlkokul, orta ve lise eğitimini Artvin’de tamamladı. Kafkas Üniversitesi Ardahan Meslek Yüksekokulunda Makine Bölümü (Ön Lisans), Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü ( Lisans ) eğitimini tamamladı.

2002 yılında Ardahan Valiliği Sivil Savunma Müdürlüğünde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak memuriyete başladı. 2009 – 2010 yılları arasında Ardahan Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne İl Müdür Vekilliği,  2011 – 2013 yılları arasında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde Yönetim Hizmetleri Şube Müdür Vekilliği ve 2010 – 2014 yıllarında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde Arama Kurtarma Şefliği. Ayrıca 2007 yılından itibaren Köylere Hizmet Götürme Birliği saymanlığı ile SODES Proje Koordinasyon Merkezinde Ofis Sorumlusu olarak görevine devam etmekte bununla birlikte AB, SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı ) Proje yazma ve uygulama uzmanıdır. 2016 yılı Ağustos ayı itibariyle İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.

 Sivil Savunma Temel ve Hazırlık, İlk Yardım, Arama ve Kurtarma Eğitmen, Halk Eğitmeni ve Avrupa Birliği Proje Döngüsü Eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.

Artvin Valiliği 2006 yılında Takdir Belgesi, Ardahan Valiliği 2010 yılında Takdir Belgesi ve 2012 – 2013 yıllarında Ardahan Valiliği tarafından başarı belgesi ödüllerini aldı.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.