İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Ardahan Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haber

AÇILIŞA DAVET 01 Şubat 2018
foto
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın yürüttüğü, “Ardahan Yalnızçam’da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi” kapsamında inşası tamamlanan telesiyej hattı ve kayak pistinin açılışı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Dr. Faruk Özlü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın katılımları ile 03 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olup, yapılacak olan açılış törenine, Ardahan’da ve Ardahan dışında yaşayan hemşehrilerimiz, Ardahanlı iş adamları, siyasi parti, federasyon ve derneklerin temsilcileri davetlidir. Açılışın ardından ayrıca, Bakanlarımızın öncülüğünde, il protokolü, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, STK’lar, iş adamları ve basın mensuplarının katılımı ile Gündoğdu Düğün Salo...
[Devamı]
ARDAHAN’DAN SURİYE'YE YARDIM ELİ 24 Kasım 2017
foto
Ardahan’da AFAD’ın başlattığı kampanya kapsamında toplanan bin 100 battaniye, Kilis Çobanbey Sınır Kapısında bulunan AFAD Lojistik Deposuna Suriye’de kullanılmak üzere gönderilmiştir.İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce toplanan yardımların gönderilmesi nedeniyle Valilik önünde uğurlama programı düzenlendi. Programda konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, "AFAD Müdürlüğümüzün başlattığı kampanya ile kurumlarımızda çalışan gönüllü vatandaşlarımızdan toplanan bin 100 battaniye, Çobanbey'de bulunan AFAD lojistik merkezine ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Burada ki temel gayemiz, Nemrut'un ateşini söndürmeye giden karınca misali orada ki mazlumlara yardım etmek, insanlık adına güzel bir şeyler yapmaktır. Bu kampanya kapsamında toplanan battaniyeler, oradaki mazlum insanların yardımına giden Türk görev...
[Devamı]
TAMP Ardahan Masa Başı Tatbikatı 07 Kasım 2017
foto
İlimiz kapasitesinin gözden geçirilmesi, eksiklerin giderilmesi ve bölgesel tatbikata hazırlanılması amaçlarıyla 7 Kasım 2017 Salı günü saat 14:00'te 26 adet Yerel Düzey Hizmet Grubu Yöneticileri ve AYDES Kullanıcılarının katılımıyla, Valiliğimiz Toplantı Salonunda masa başı tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı 18 Ekim 2017
foto
16-17.10.2017 tarihlerinde İlimiz genelinde etkili olan tipi ve kar fırtınası sebebiyle; Damal İlçesi Eskikılıç Yaylasında mahsur kalan vatandaşlar Damal Kaymakamlığı, İl Özel İdaresi ve Müdürlüğümüzün yoğun çalışmalarıyla kurtarılarak güvenli bölgelere sevk edilmiştir.
[Devamı]
KBRN Eğitimleri 14 Eylül 2017
foto
"KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi" ve "Ulusal ve Yerel düzey KBRN Hizmet Grubu Planı” eğitimleri 13-14 Eylül 2017 tarihlerinde Erzurum AFAD İl Müdürlüğü personeli eğitmenler tarafından Valiliğimiz toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluşlarda görevli personellerin iştirakiyle yapılmıştır.
[Devamı]
Ramazan Paketi Dağıtımı 15 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelerin iaşe ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için ramazan paketinin dağıtımına başlandı. İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi Suriyeliler tespit edilerek Müdürlüğümüz ekiplerince İlimiz Merkez ve İlçelerimizde ailelere tek tek ulaşılarak ramazan paketleri teslim edilmektedir.
[Devamı]
Basın Açıklaması 10 Mayıs 2017
foto
İlimiz, Posof İlçesi Türkgözü Sınır Kapısına yaklaşık 200 metre mesafeden geçmekte olan TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi) kapsamında yapımı devam eden doğalgaz iletim borularının birleştirilmesi işinde kullanılan kaynak işleminin uygunluğunun kontrolü amacıyla kaynak ölçüm ve kontrol röntgen cihazı kullanılması esnasında; 04.05.2017 tarihinde sınır kapısının Gürcistan tarafında bulunan radyasyon ölçüm cihazının ikaz vermesi ve Gürcistan yetkililerinin uyarması üzerine, Valiliğimizce TANAP boru hattında röntgen çekim işi hemen durdurulmuştur. Sonrasında ölçümler yapmak üzere Ardahan Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri 04.05.2017 tarihinde bölgeye intikal ettirilmiştir.AFAD ekiplerinin yaptığı ilk tespit ve ölçümlerde, radyasyonun röntgen cihazından kaynaklandığ...
[Devamı]
Ulusal Afet Yönetiminde Yüzyılın Projesi AYDES 06 Nisan 2017
foto
Ulusal afet yönetim platformumuz AYDES ( Afet Yönetim ve karar Destek Sistemi) ve vatandaşlarımıza açılacak olan Afet Bildir uygulamasının tanıtımı 7 Nisan’da Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığında yapılacaktır. AYDES ile bütünleşik afet yönetiminin tüm aşamalarını elektronik ortamda takip ediliyor; coğrafi bilgi sistemi tabanlı bir karar destek sistemi oluşturuluyor.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası 03 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Sebebiyle Etkinliklerimize Ardahan Merkez Parkta Stant Çalışmamızla Devam Ettik. Deprem ve Genel Afetler Hakkında Bilinçlendirme Çalışmaları Yaparak Müdahalelerde Kullanılan Malzemelerimizi İl Müdürümüz Fırat ORS Eşliğinde Halka Tanıttık.
[Devamı]
Afet Haftası Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam ediyor 24 Şubat 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1 – 7 Mart Afet Haftası etkinlikleri sebebiyle 15 Temmuz Şehitler Anadolu lisesinden başladığımız Afete Hazır Türkiye eğitimleri ve tatbikatlarımız il genelindeki okullarda tüm hızıyla devam etmektedir. Planlandığı gibi ilerleyen etkinliklerimiz içerisinde Afet eğitimleri, tatbikatlar, stantlarda malzeme tanıtımı ve el broşürü dağıtımı çalışmalarımız yer almaktadır.
[Devamı]
Sayfalar: 123